4.3 C
Brno
Pátek, 3 února, 2023

Mnoho zaměstnaneckých benefitů na jediné kartě

Se začátkem nového roku přistupuje spousta firem...

Forex online kurzy

Chcete se stát traderem, případně byste si...

Jaké máme pracovní víza pro cizince

Cizinec, který chce v Česku legálně pracovat,...

Aktivita v čínském výrobním sektoru v březnu klesla

Aktivita v čínském výrobním sektoru v březnu 2022 klesla a dosáhla nejnižší úrovně za 25 měsíců. Důvodem jsou blokády k zastavení onemocnění COVID-19. TASR o tom informuje na základě průzkumu soukromých společností Caixin a IHS Markit.

Podle průzkumu se index nákupních manažerů (PMI) z čínského výrobního sektoru v březnu 2022 snížil na 48,1 bodu z únorových 50,4 bodu. Propadl se tak pod zlomovou hranici 50 bodů, která odděluje růst daného odvětví od jeho poklesu a zaostal i za odhady ekonomů, kteří očekávali, že dosáhne 50 bodů.

K poklesu PMI přispělo snížení výroby v čínských firmách v březnu. Také dílčí index nových objednávek v březnu klesl, přičemž nové exportní objednávky se snížily nejvýše za 22 měsíců.

Pandemie a problémy s dopravou, jakož i větší nejistota na trhu v důsledku války na Ukrajině podle ekonomů utlumily prodej.

I oficiální PMI výrobního sektoru, který zveřejnil čínský statistický úřad, v březnu klesl, poprvé od loňského října, a to na 49,5 z 50,2 bodu v předchozím měsíci.

Důvodem rozdílů v hodnotách oficiálního indexu a indexu soukromých společností Caixin a IHS Markit je fakt, že zatímco čínský statistický úřad oslovuje zejména velké státní firmy, Caixin a Markit dělají průzkum ve středních a malých podnicích.

Reviews

Další články autora