26.1 C
Brno
Pondělí, 17 června, 2024

Celopolep automobilu wrap fólií dodá na atraktivitě

Celopolep automobilu wrap fólií se stává stále...

Trendy střihy a barvy pro dokonalý vzhled

Profesionální kadeřnické služby jsou nedílnou součástí péče...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále...

Co víte o investování do kryptoměn?

Investování do kryptoměn patří k dlouhodobě rozebíraným tématům. I když jsou virtuální měny s námi dlouhé roky, na vzestupu jsou posledních pár let, kdy přinesly řadě investorům královské bohatství. Od té doby však jejich cenová hladina hledá pomyslné dno a na povrch začíná vyplývat myšlenka, že se jedná o investiční instrument založený na lidské víře. Kde je pravda? A co všechno víme o investování do kryptoměn?

Světová ekonomika prochází změnami

Digitalizace je jev, který se dotkl světové ekonomiky dříve, než člověk odhadoval. Společnosti působící v řadě oborů se pomalými kroky přesunuly do světa internetu, kde začaly aktivně působit. Ke stávajícím změnám, se kterými se nyní učíme pracovat a žít, přispěla velkou měrou i koronavirová pandemie, jež nahrála do karet internetovému světu, a naopak hodila obrovský, takřka nepřekročitelný klacek pod nohy kamenným prodejnám a službám založeným na fyzičnosti.

A právě někdy mezi těmito změnami vyvstaly na světlo světa kryptoměny. Jen málokdo si však uvědomuje, že se zrodily v kořenech počítačové vědy už dávno předtím, než markantní digitalizace nastala. Tehdy ale nebyly dostupné všem, respektive jim nikdo jiný než nadaní softwaroví inženýři nerozuměl.

Co je kryptoměna?

I když „kryptoměnu” bereme za zajetý pojem, jen málokdo ho konkrétněji definuje nebo specifikuje. Bohužel existuje dnes už více konkrétních definicí virtuální měny. Především však mluvíme o technologii a zároveň také o investiční příležitosti či novém způsobu, jak se na peníze dívat.

V internetových slovnících se však setkáte zejména s tvrzením, že se jedná o virtuální digitální měnu, takový novodobý ekvivalent peněz, který umožňuje převádět prostředky kamkoliv v řádu několika sekund za velice nízké poplatky.

Samotný název se odvodil od asymetrické kryptografie (typu šifrování), která se odehrává při řetězení digitálních transakcí.

Koupě vs. těžení

Už jste možná slyšeli o tom, že kryptoměny se získávají dvěma různými, odlišnými způsoby. Zatímco někdy se kupují, jindy se těží. Existuje jich však jen omezený počet, poté zůstanou v oběhu připravené k obchodu.

Vždy ale platí, že vám kryptoměna nedřímá v trezoru, který máte ukrytý v obývacím pokoji nebo pracovně. Vždy ji vlastníte pouze ve formě elektronického záznamu, jenž se vám schovává například v digitální peněžence nebo v hardwarovém úložišti.

Seznamte se s druhy kryptoměn

V současné době rozeznáváme hned několik druhů kryptoměn. Tou nejznámější digitální měnou je Bitcoin, který způsobil zhruba před rokem či dvěma obrovský boom. Lidé do něj investovali hlava nehlava, ale nakonec na něm mnozí z nich „projeli” i své kalhoty. A to ostatně nahrálo do karet tvrzení, že kryptoměny, ať už jim někdo predikuje velmi slibnou budoucnost, stojí na víře člověka.

Dnes to však není jenom o Bitcoinu, i když mluvíme o nejznámější kryptoměně, stejně tak o té nejvýdělečnější. Na paty mu šlapou kryptoměny další, kterých je opravdu velmi mnoho. Ethereum, Litecon, ale také novinky v podobě Ripple, Tether nebo Solany.

Jak investovat do kryptoměn?

Kryptoměny se dnes berou za investiční instrument, kterým můžete bojovat proti inflaci. Nesázejte na ně však veškeré své úspory, spíše je berte jako možnost diverzifikace portfolia. Pokud jste se rozhodli stát kryptoměnovým investorem, stačí dodržet několik kroků:

  1. Otevřete si účet u brokeraPokud nechcete kryptoměny těžit, ale chcete se nalodit na vlnu onoho investování už vytěžených kryptoměn, prvním krokem bude založení účtu u nějakého brokera. Brokerů existuje celá řada, dejte na rady vašich známých nebo si projděte reference na internetu.Díky otevření svého investičního účtu zainvestujete nejen do zmiňované digitální měny, ale také do akciových titulů nebo CFD kontraktů. Vaše investiční portfolio se díky tomu hezky diverzifikuje.
  2. Vložte si peníze do svého investorského účtuAť už vám s prvním vkladem pomůže nebankovní půjčka, nebo na svůj investorský účet připíšete vaše dlouho schovávané a střežené úspory, mluvíme o druhém kroku, který je třeba splnit. Bez vložených financí nemůžete provést obchod, i když je ryze na virtuální úrovni.I když mají kryptoměny svou cenu, díky brokerům si nemusíte koupit celou jednu virtuální měnu, ale třeba jen její kousek, na který finančně dosáhnete.
  3. Vyhledejte si kryptoměnuPokud máte otevřený účet u brokera a také vložené peníze na svém investorském kontě, pusťte se do vyhledávání ideální kryptoměny. Opět vám pomůžou diskuze na internetu nebo dlouhodobý výčet každé jedné virtuální měny. Zajímejte se o historii. Nejen o to, zdali je nebo není kryptoměna zrovna populární. Obvykle na těch, které jsou zpopularizované nejvíce, nevyděláte příliš mnoho. Jděte cestou těch méně známých, jež mají ve vašich očích největší potenciál.Některé brokerské platformy umožňují nahlédnout do investičního portfolia jiných uživatelů. Uděláte si tak obrázek o tom, jaké kryptoměny ostatní hodnotí jako atraktivní a jaké se nenacházejí ve středu jejich zájmů.
  4. InvestujteA tím posledním krokem, který uzavírá tento drobný manuál, je samotné investování. Každý, kdo si otevřel svůj investiční účet u brokera, záhy zjišťuje, že investování (ať už do krypto nebo jiného investičního instrumentu) je otázkou několika málo kliknutí a není to žádná věda, jak jste se obávali nebo jak vám vaše okolí opakovalo.Stačí si kryptoměnu najít, zvolit množství, které chcete koupit, a stisknout tlačítko. Po otevření pozice jste nakoupili a nyní už jen vyčkáváte, až kryptoměna svou hodnotou vyšplhá k té částce, kterou si přejete utržit.

Reviews

Další články autora