22.4 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023

Kapesné pro děti a jeho nové trendy

Někteří lidé se o financích baví rádi,...

Princip mlčenlivosti v mediaci: na koho se vztahuje?

Mezi základní principy uplatňované v rámci mediace...

Rychlá půjčka pro podnikatele jako řešení finančních problémů

Pro mnoho živnostníků a podnikatelů může každý...

Etoro recenze

Společnost eToro patří mezi známé brokery. Čím je zajímavá a které aspekty patří mezi její nejdůležitější výhody? Má i nějaké nevýhody?

Společnost eToro patří mezi známé brokery. Čím je zajímavá a které aspekty patří mezi její nejdůležitější výhody? Má i nějaké nevýhody?

Tisíce aktiv a funkce sociálního obchodování

Společnost eToro se zabývá sociálním obchodováním a investováním do různých aktiv. Pochází z Izraele. Jak si vede konkrétně v Česku? Dozvíte se to v eToro recenzi.

Jak avizují samotní provozovatelé, lze s eToro investovat do více než 3000 aktiv. Momentálně nabízí možnost obchodování s CFD, ale i nákup či prodej fyzických akcií bez poplatku a nakupování kryptoměn. Těch jsou nyní v nabídce dokonce tři desítky.

Hlavním důvodem, proč je eToro tolik populární, spočívá v tzv. sociálním obchodování. To je mechanismus, který umožňuje začátečníkům prakticky kopírovat obchody zkušenějších investorů. Rizika plynoucí z tohoto postupu lze eliminovat nastavením maximální ztráty.

Obdobně pak funguje nástroj nazvaný Copy Portfolio, který umožňuje kopírovat dokonce celá tematicky zaměřená investiční portfolia. Ta obsahují mnohdy dokonce až stovky aktiv.

Vyšší poplatky, bez podpory v češtině

Počítat v tomto případě musíte s vyššími poplatky. Objektivně je však nutné připustit, že zejména u obchodů v menším objemu není tato nevýhoda znatelná tak výrazně. Nákup akcií a ETF pak můžete dokonce využít zcela bez poplatku. Daň z amerických dividend činí pouze 15 %.

Demo účet si můžete otevřít i u této společnosti. A to samozřejmě zdarma a bez jakýchkoli dalších podmínek. Navíc je, pozor, časově neomezený.

Broker eToro vyniká také přehledností uživatelské platformy. Pro tuzemské investory je rozhodně příznivou zprávou i to, že je lokalizována do českého jazyka. Zákaznická podpora však bohužel k dispozici v češtině není.

Společnost eToro je registrována u ČNB, která funguje jako dozorčí orgán. Díky tomu lze tento projekt označit za spolehlivý. Značka eToro je proto renomovaným subjektem, kde lze investování doporučit.

Reviews

Další články autora