4.3 C
Brno
Pátek, 3 února, 2023

Mnoho zaměstnaneckých benefitů na jediné kartě

Se začátkem nového roku přistupuje spousta firem...

Forex online kurzy

Chcete se stát traderem, případně byste si...

Jaké máme pracovní víza pro cizince

Cizinec, který chce v Česku legálně pracovat,...

Německo a Francie odmítají platit za dodávky plynu v rublech

Německo a Francie odmítly požadavek Ruska začít platit za dodávky ruského plynu v rublech. Podle nich je rozhodnutí Moskvy požadovat platby za surovinu od 1. dubna v rublech neakceptovatelným porušením kontraktů, přičemž dodaly, že tento krok „se rovná vydírání“. TASR o tom informuje na základě zpráv agentur Reuters a AFP.

Německý ministr hospodářství Robert Habeck na tiskové konferenci po jednání s francouzským ministrem financí Brunem Le Maire uvedl, že nový dekret, který dnes podepsal ruský prezident Vladimir Putin, zatím neviděl, Německo je však připraveno na všechny možné scénáře. Mezi nimi je i zastavení dodávek ruského plynu do Evropy.

Habeck řekl, že Rusku se nepodaří takovým způsobem rozdělit západní spojence. Jak dodal, „spojenci se Ruskem nenechají vydírat“.

Nesouhlas s platbami v rublech dal najevo i Bruno Le Maire. Řekl, že jak Německo, tak Francie požadavek Ruska na platby za plyn v ruské měně odmítá a rovněž je připraveno k zastavení dodávek. „Není vyloučeno, že zítra dojde k situaci, kdy žádný ruský plyn nepoteče. Je na nás, abychom se na to připravili, a to také děláme,“ citovala AFP francouzského ministra.

Vladimir Putin oznámil, že podepsal dekret, podle něhož budou muset zahraniční odběratelé od 1. dubna platit za dodávky ruského plynu v rublech. V případě, že se platby nezrealizují, dodávky se zastaví.

Reviews

Další články autora