22.7 C
Brno
Pátek, 22 září, 2023

Alternativní investiční fond

Alternativní investiční fond je druh fondu, který...

SEO konzultant

Pokud chcete, aby se váš web objevil...

binance recenze

Binance je známá kryptoměnová burza. Které nejdůležitější...

Peníze v noci? Přes soukromníky a lichváře

Potřebuje-li někdo půjčku uprostřed noci, musí se nacházet v opravdu nezáviděníhodné situaci. Co může být tak akutního, že to nepočká minimálně do rána? Zámečník, instalatér nebo vymahač dluhů? Noční půjčku poskytují prakticky výhradně jen soukromníci a lichváři. Existuje nějaká možnost, jak získat soukromou půjčku bez podvodu?

Obchodní zástupci licencovaných finančních společností sice přijíždějí s hotovostí do místa klientova bydliště, ovšem v nočních hodinách tato služba neprobíhá. Alternativou hotovostní půjčky v noci je výběr na benzínkách.

Vybraní nebankovní poskytovatelé spotřebitelských úvěrů nabízejí možnost výběru hotovosti na smluvních čerpacích stanicích, které fungují nonstop. Lze tudíž přijít k penězům i v nočních hodinách. 

Noční půjčka ihned na účet

Pokud se někdo nachází v odlehlejší oblasti, nemá vlastní auto a městská doprava jede až ráno, bývá v akutních situacích nejrychlejším a nejschůdnějším řešením půjčka v noci ihned na účet.

Otázkou však zůstává, kteří věřitelé jsou schopni a ochotni zaslat finanční prostředky obratem. Současná digitální doba přeje rychlosti, neboť ještě před pár lety bylo téměř nemožné peníze převést okamžitě a bylo nutné počkat na pracovní den a otevírací dobu banky. 

Noční půjčky jsou nestandardní, ovšem existují způsoby, jak k nim přijít. 

Z logického hlediska jsou nejpřijatelnějšími věřiteli blízcí příbuzní, nejbližší přátelé či dlouholetí kolegové. Právě ti jsou uprostřed noci k zaslání půjčky online ihned na účet – nonstop nejvíce svolní. 

Ani jedna ze stran se rovněž nemusí obávat zneužití, neboť mezi blízkými lidmi se jedná převážně o prověřené soukromé půjčky bez podvodu. I přesto však finanční poradci doporučují sepsat smlouvu o půjčce, neboť se vyskytuje až příliš mnoho případů rodinného rozkmotření, jehož příčinou jsou finanční neshody. 

Půjčka od lichváře – na směnku

Pokud v noci nevyjde ani nebankovní věřitel, ani člen rodiny, je nejzazším poskytovatelem půjčky, na kterého se lze obrátit, lichvář. Lichva je ze své podstaty nelegální, přímo vytyčená v trestním zákoníku. 

Ten, kdo zneužije něčí rozumové slabosti, tísně, nezkušenosti, lehkomyslnosti nebo rozrušení, aby se obohatil, může být potrestán odnětím svobody nebo zákazem činnosti. Platí to v případech, kdy si lichvář za půjčené peníze účtuje astronomický úrok. 

Lichvářem bývá zpravidla soukromá osoba, která nemá licenci ČNB na poskytování spotřebitelských úvěrů. Půjčuje vlastní prostředky, které má za cíl zhodnotit. Nejčastějším dokumentem v těchto transakcích je směnka. 

Půjčka na směnku od lichváře se ovšem rovněž vymyká zákonům. Soukromí investoři však našli v zákonech kličku a peníze zprostředkovávají jako podnikatelskou půjčku na IČO. Takový typ úvěru je pro dlužníky velmi nevýhodný a lichváři si přicházejí na své. 

Reviews

Další články autora